Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Droga Krzyżowa
Data: 2012-04-19 22:31:15

25 marca 2012 roku, aby uczcić Mękę Chrystusa, odbyła się w parafii Chełmce Droga Krzyżowa, prowadząca od kościoła Najświętszej Maryi Panny do krzyża w Żydowie.
Na trasie Drogi Krzyżowej znajdowało się czternaście stacji Męki Pańskiej. Poszczególne stacje przygotowali mieszkańcy parafii jak również młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Rozważania przy każdej stacji odczytywane były przez osoby należące do Wspólnoty Młodzieżowej prowadzonej przez ks. Krzysztofa Lipińskiego.
Droga Krzyżowa połączyła wszystkich parafian, pogłębiła miłość do Jezusa umęczonego i umierającego na Krzyżu na Golgocie. Wszyscy przeżyli głęboko poszczególne stacje Męki Pańskiej.
Takie Drogi Krzyżowe odbywają się w parafii od wielu już lat i prowadzą zawsze do innych krzyży przydrożnych. Jest to piękna, wzruszająca uroczystość w Wielkim Poście, która stała się tradycją religijną Chełmc.

Zdjęcia z drogi krzyżowej do obejrzenia w Galerii.

Opracowała: Marta i Kasia

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2018    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt