Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2017-12-10 22:42:45

                                          II Niedziela Adwentu 10.12.2017r.
 

1. Przeżywamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Chciejmy przeżyć go w skupieniu i modlitwie. W adwencie Msze Święte Roratnie od poniedziałku do piątku o 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
 

2. Dzisiaj po Mszy Świętej z godz. 11.30 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do
I Komunii Świętej.

 

3. Kończymy dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Janowi Ludwiczakowi za wygłoszone Słowo Boże i zapewniamy o modlitwie.
 

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy w środę wspomnienie Św. Łucji dziewicy i męczennicy, w czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
 

5. Próba zespołu muzycznego w czwartek o 19.00 na plebanii.
 

6. Dziękujemy mieszkańcom Bałdonia za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 90zł. Prosimy o posprzątanie świątyni mieszkańców Borku z ul. kaliskiej od nr. 1 do 31. Bóg zapłać też mieszkańcom Żydowa za posprzątanie Kaplicy i przyozdobienie jej kwiatami.
 

7. Nauka gry na gitarze w sobotę o 9.00 i 10.00.
 

8. W piątek spotkanie wspólnot młodzieżowych: wspólnota starsza o godz. 20.30. Spotkanie młodzieżowej Wspólnoty Ruchu Światło- Życie o godz. 16.30 na plebanii.
 

9. Prasa katolicka w tym tygodniu: Gość Niedzielny, Mały Gość, Misyjne drogi.
 

10. Dzisiaj po Mszach Świętych będą rozprowadzane świece Caritas: małe w cenie 6zł, duże w cenie 15zł. Kupując świece włączamy się w ogólnopolską akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 

11. Jak co roku nasza Parafia organizuje bezalkoholowego Sylwestra w Sali OSP Chełmce. Koszt na pokrycie wynajęcia Sali to 10 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 grudnia.
 

12. Już dzisiaj jest wystawiona Choinka Dobrych Serc. Będzie można zabierać serduszka i skompletować paczkę świąteczną dla dzieci z naszej Parafii. Będą też wystawione tytki charytatywne w które kompletujemy słodycze i artykuły spożywcze. Ta świąteczna pomoc charytatywna skierowana jest do dzieci i osób potrzebujących z naszej Parafii. Jak co roku jest również możliwość zrobienia paczki ze słodyczami dla dzieci niepełnosprawnych z Broniszewic koło Pleszewa. Serdecznie zachęcamy, aby włączać się w te dzieła miłosierdzia
 

13. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę Domu Parafialnego.
 

14. W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane najpiękniejsze kolędy z całego świata, życzenia Księdza Biskupa i łamanie się opłatkiem – jaki każdy otrzyma przy wejściu oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2018 roku o godz. 19:00, na hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Zapisy na bilety, w cenie 40, 60 lub 80zł w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 

16. Informujemy, że objazd chorych odbędzie się w dwóch turach, I tura 13 grudnia od godz. 9.00: Chełmce, Saczyn, Porwity, Takomyśle, Szałe, Wolica, II tura 20 grudnia od 9.00: Stobno, Stobno Siódme, Bałdoń, Żydów, Borek. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 

17. Dzisiaj po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Celem tej akcji jest materialne wsparcie Kościoła Katolickiego w Rosji i Azji Środkowej.
 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

 

1.  Andrzej Poczesny, kawaler, wyznanie rzymskokatolickie, zam. Kalisz ul. Rajskowska, Katarzyna Poniatowska, panna, wyznanie rzymskokatolickie, zam. Szałe ul. Kaliska

 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które uniemożliwiają zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego ww. nupturientów w sumieniu swoim zobowiązany jest zgłosić się do Proboszcza Parafii.
 


 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2017    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt