Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.00, 10.00, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2021-09-15 22:25:38

Ogłoszenia XXIV Niedziela - 12 09 2021 r.


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:  14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 18 września – Święto św. Stanisława Kostki.

2. Dziś na Sumie o 1200 zakończymy doroczny obchód uroczystości odpustowej Narodzenia NMP, Msza Święta będzie miała miejsce na cmentarzu a przewodniczyć jej będzie Ks. Zbigniew Kołodziejczyk.     

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Czcicielom Matki Bożej za wspólną modlitwę w czasie Uroczystości Odpustowych. Dziękujemy całej asyście, Mieszkańcom z Stobna Siódmego za wieniec dożynkowy, i Aza przyniesienie ziarna siewnego, Panom niosącym sztandary, Paniom niosącym Feretrony, Druhom Strażakom, dzieciom komunijnym, Orkiestrze Dętej, służbie liturgicznej i każdemu z osobna. Bóg zapłać osobom które zadbały o gościnę na plebani.     

4. W dzisiejszą niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w południe będzie miała miejsce uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Naszą parafię reprezentuje Ksiądz Proboszcz i przedstawiciele SP. W Stobnie Siódmym której Patronuje Prymas Tysiąclecia.    

5. Od dziś do 18 września obchodzony jest XI Tydzień Wychowania – Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o 1130  z plecakami i przyborami szkolnymi które zostaną poświęcone na nowy rok szkolny.    Po mszy św. pierwsza katecheza dla dzieci z klasy 3
 
6. W przyszłą niedzielę przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, będzie można wspomóc materialnie potrzeby mieszkańców Afganistanu.     

7. Jutro przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 2100.    

8. W Piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego.

9.  W przyszłą Sobotę Ministranci i lektorzy naszej parafii udadzą się na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów i lektorów do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.    
10. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Wolicy Starej za posprzątanie naszej Świątyni i ofiarę 40 zł. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Wolicy Nowej.    

11.  Ksiądz Proboszcz Zaprasza na wyjazd do Kamienicy w dniach 20-23 września, liczba miejsc jest ograniczona do 30.     W programie Szczawnica, Krościenko n. Dunajcem, Stary Sącz i Limanowa, Zapisy do piątku, informacje u Księdza Proboszcza. Spotkanie chętnych na wyjazd i szczegółowe informacje w sobotę o godz.10.00     

12. Wszystkim Parafianom, a także jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wszelkiego Bożego Błogosławieństwa.                      SZCZĘŚĆ BOŻE .      

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2021    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt