Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Wspólnoty      O parafii      Kościół      Cudowny Obraz     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.00, 10.00, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2022-06-15 17:21:28

 

Ogłoszenia, Niedziela Trójcy Świętej
4 czerwca
2022 r.

1.      W liturgii Kościoła obchodzimy dziś Niedzielę Trójcy Świętej, w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w wtorek bł. Bpa Michała Kozala, w środę bł. Jolanty Księżnej Kaliskiej, w Czwartek Uroczystość Najświętszego ciała i Krwi Chrystusa, w piątek  św. Brata Alberta Chmielowskiego.        
 

2.      Dziś o 930 podczas uroczystej Mszy dzieci z naszej parafii przyjęły Pana Jezusa w Pierwszej Komunii Świętej.       
 

3.      W wtorek w liturgiczne wspomnienie bł. Bpa Michała Kozala w naszej Parafii obchodzimy odpust w kaplicy w Żydowie. Uroczysta Masza Święta o godz. 1600 serdecznie zapraszamy całą asystę: druhów strażaków z sztandarem, przedstawicieli szkoły, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków oraz asystę do chorągwi i feretronów.
 

4.      Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej.  
 

5.      W czwartek Boże Ciało. Zapraszamy do przygotowania ołtarzy mieszkańców Borku, i tak I ołtarz ul. Kaliska od nr. 1 do skrzyżowania, II ołtarz ul. Kaliska od skrzyżowania do Stobna, III ołtarz ul. Pogodna i sąsiadujące i VI ołtarz ul. Działkowa i sąsiadujące.
na uroczysta procesję zapraszamy wszytskie jednostki OSP z terenu parafii z sztandarami. Orkiestrę Dętą, dziewczynki komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków. Przedstawicieli miejscowości do niesienia chorągwi i feretronów, zapraszamy wszytskich ministrantów i lektorów. Prosimy o przygotowanie trasy przejścia procesji oraz o udekorowanie domów w całej parafii.`
 

6.      Zachowyjemy tradycje obchodu tzw. oktawy Bożego Ciała i po wieczornej mszy będziemy wychodzic w procesji wokół kościoła z Najświetszym Sakramentem w Niedzielę procesja po sumie.   
 

7.       Organizujemy wyjazd w góry do Kamienicy w dniach 27-30 czerwca zapraszamy wszytkich ministrantów i schole oraz młodziez i wszystkich chetnych do wspólnego wyjzadu integracyjnego.    
 

8.      Zapraszamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do naszej grupy Żółto-Czerwonej w przyszłym tygodniu będzie spotkanie organizacyjne, prosimy o wcześniejsze zapisywanie się ze względów organizacyjnych które po pandemii zostały nieco zmienione. Prosimy także o złoszenie chętnych na szkolenie uprawniające do kierowania ruchem w czasie pielgrzymnki.  
 

9.      Bóg zapłać za posprżatanie naszego Kościoła i otoczenia sanktuarium rodzicom dzieci komunijnych W tym tygosniu zapraszamy mieszkańców Saczyna  ul św. Józefa część od Godziesz.
 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
 

11.Wszystkim Parafianom, miłym gościom i czcicielom Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości, a także jubilatom i solenizantom. życzymy wszelkiego Bożego Błogosławieństwa.

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2022    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt