Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Wspólnoty      O parafii      Kościół      Cudowny Obraz     
Chełmce k/Kalisza

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.00, 10.00, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2023-03-28 08:17:21

 

Ogłoszenia, Niedziela V Wielkiego Postu
 26 marca 2023
r.

1.      W liturgii Kościoła przygotowujemy się do obchodów Wielkiego Tygodnia od dzisiejszej niedzieli w kościołach Krzyże i obrazy pozostają zasłonięte Krzyże odsłonimy w czasie liturgii Wielkiego Piatki a obrazy w Wigilie Paschalną.         
 

2.      Dziś przypada pierwsza rocznica śmierci Bpa Teofial Wilkiego, Wieczny odpoczynek…
 

3.      W Przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica śmierci św. Papieża Jana Pawła II.          Modlitewne spotkanie za przyczyną świętego Papieża Polaka, będące jednocześnie wyrazem naszej ufności w jego świętość, odbędzie się 2 kwietnia o godz. 15.00 przy pomniku świętego papieża Jana Pawła II na placu św. Józefa w Kaliszu. Modlitwie przewodniczyć będzie Biskup Kaliski.            
 

4.      Serdecznie zapraszamy naszych parafian na Drogę Krzyżową Ulicami Żydowa w Niedzielę Palmową o godz. 1800. Wspólna wieczorna mpodlitwa będzie zwieńczeniem czasu wielkiego Postu w Naszej Parafii.         
 

5.      Odwiedziny Chorych w piątek od godz. 1300 oraz w sobotę od godz 900.        
 

6.      Wpierwszą sobotę miesiąca naborzeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryii w Żydowie od 1530, w Kościel Parafialny wieczorna adoracja po Mszy świete wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.          
 

7.      Nabożeństwa Pasyjne w piątek Droga Krzyżowa w Żydowie o 1530  w Chałmcach o 1700, Gorzkie Żale w Żydowie o 930,  w Chełmcach o 1100.         
 

8.      W sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godzi 1100.    
   

9.      Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszam do przyjści z swoimi palmami, a także do nabycia będą palemni wykonane przez dzieci z Szkoły Podstawowej z Stobna, środki zebrane za palemnki będą przeznaczone na rozwój szkoły.      
 

10.Dziś przed kościołem Rada Rodziców z Szkoły w Chełmcach organizuje kiermasz wielkanocny zachęcamy do nabywania domowych ciast i ozdób wielkanocnych.    
 

11.W nocy z piątku na sobotę przez naszą parafię przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa, nasze Sanktuarium jak co roku stanowi swego rodzaju golgotę, gdzie uczestnicy kończą  swoje duchowe i fizyczne zmagania. Zachęcamy do wzięcia udziału zapisy przez stronę internetową www.edk.pl, oraz do modlitwy w intencji pielgrzymów.         
 

12.Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" zaprasza dorosłych na bezpłatne warsztaty  tworzenia palm wielkanocnych. Odbędą się one z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej - 31 marca (piątek) o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku przy ul. Dworcowej 1 (dawny budynek Dworca PKP). Zajęcia poprowadzi florystka Pani Izabela Piękna - Hortiterapia świat roślin wszystkimi zmysłami. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy poprzez profil Fundacji na Facebooku lub telefonicznie (790 726 905 - Ewa Machelak).

 


 

13.Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i Parafia św. Matki Teresy z Kalkuty serdecznie zapraszają do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej, jakie zostanie zaprezentowane
w formie plenerowego przedstawienia, w sobotę 1 kwietnia o godz. 19:30 przy kościele parafialnym ul. Szewska 1 (Osiedle Ogrody) w Kaliszu. Wstęp wolny.          
 

14.Wzorem lat ubiegłych w Kaliszu odbędzie się „Noc Konfesjonałów”. Wydarzenie zaplanowano na 5 kwietnia 2023 roku w godzinach 19.00 – 23.00 (Wielka Środa). Parafie i kościoły, które podjęły się organizacji „Nocy Konfesjonałów”: katedra św. Mikołaja, bazylika św. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (oo. Jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), parafia Opatrzności Bożej (ul. Polna).
 

15.Wzorem lat ubiegłych prosimy odpwoedzialne osoby o przeprowadzenie zbiórnki na kwiaty do Grobu Pańskiego w moszczególnych miejscowościach. 
 

16.Bóg zapłać posprzątanie naszego kościoła  mieszkańcom Borku z ul. Krótkiej ofarę 110 zł. W tym tygodniu zapraszmy mieszkańców ul. Polnej z Borku.    
 

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr. Opiekuna i Gościa Niedzielnego.
 

18.Wszystkim Parafianom, miłym gościom i czcicielom Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości, a także jubilatom i solenizantom życzymy wszelkiego Bożego Błogosławieństwa.                                                                                                                          

Szczęść Boże.

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2023    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt