Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2017-10-21 19:44:45

                                 XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017r.
 

1. Przeżywamy październik w którym Kościół w szczególny sposób modli się modlitwą różańcową. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.45, w Żydowie codziennie o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Osoby starsze i chore zachęcamy do odmawiania różańca w domu
 

2. Dzisiaj po Mszy Świętej z godz. 11.30 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do
I Komunii Świętej.

 

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w sobotę Święto Świętych Apostołów Judy i Tadeusza.
 

4.Ksiądz Bogdan Czyżniejewski, który uczestniczył w tym roku w życiu sakramentalnym naszej parafii z dniem jutrzejszym został skierowany przez księdza biskupa do pomocy duszpasterskiej w Parafii Stolec w dekanacie złoczewskim. Serdecznie dziękujemy mu za posługę sakramentalną w naszej Parafii i zapewniamy o naszej modlitwie.
 

5. Próba zespołu muzycznego w czwartek o 19.00 na plebanii.
 

6. Prosimy o posprzątanie świątyni rodziny z Wolicy - Osiedle Jubileuszowe. Bóg zapłać też mieszkańcom Żydowa za posprzątanie Kaplicy i przyozdobienie jej kwiatami.
 

7. Rodziny, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej Caritas prosimy o dostarczenie zaświadczenia z GOPS-u. Zaświadczenia można dostarczać do kancelarii parafialnej lub do Pań z Akcji Charytatywnej.
 

8. Nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 

9. Rozpoczynamy tydzień misyjny, dlatego chcemy wesprzeć naszą modlitwą misjonarzy i tereny misyjne. Dzisiaj po Mszach Świętych, będą zbierane ofiary do puszek na misje.
 

10. W piątek spotkanie wspólnot młodzieżowych: wspólnota starsza o godz. 20.30. Spotkanie młodzieżowej Wspólnoty Ruchu Światło- Życie o godz. 16.30 na plebanii.
 

11. Prasa katolicka w tym tygodniu: Gość Niedzielny, Mały Gość, Misyjne drogi, Opiekun.
 

12. Jako Parafia chcemy włączyć się w ogólnopolską akcję Stop Aborcji, która w pełni chce chronić każde życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Po Mszach Świętych będzie można złożyć podpis popierając tę obywatelską inicjatywę ustawodawczą. (wymagany jest numer pesel).
 

13. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Święte na przyszły rok oraz wypominki za naszych drogich zmarłych.
 

14. Dzisiaj po Mszy Świętej z godz. 16.15 odbędzie się II koncert organowy z cyklu Jesień Organowa w Chełmcach. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Za tydzień w niedzielę o tej samej porze odbędzie się trzeci i ostatni koncert. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 

15. Najmłodsze dzieci za chwilę zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2017    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt