Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Wspólnoty      O parafii      Kościół      Cudowny Obraz     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.00, 10.00, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2022-11-23 17:10:29

 

Ogłoszenia, Niedziela Chrystusa Króla Wrzechświata
19 listopada
2022 r.

1.      W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu wspominamy Ofiarowanie NMP, w wtorek św. Cecylii DzM, w Czwartek św Andrzeja Dung-Lang P i Towarzyszy.  
 

2.      Dziś obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wobec Najświętszego sakramentu odmówimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Tą Uroczystością kończymy kolejny rok liturgiczny, w przyszłą Niedzielę rozpoczynamy kolejny Adwent.
 

3.      Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę inwestycyjną. Które przeznaczamy na dokończenie budowy Domu parafialnego. W najbliższym czasie zostanie także uruchomione oświetlenie Elewacji i otoczenia naszego Kościoła które powstało w minionym tygodniu, dziękujemy jednemy z parafian za sfinansowanie zakupu lapm które będoś oświetlać bryłę kościoła.
 

4.      Dziś w naszej Parafii gościmy kleryka który podzieli się z nami historią swojego powołania i przeprowadzi zbiórke na rzecz seminarium. W tym miejscu prosimy o modlitwe w intencji powołań.          
 

5.      W związku z akcją zwracamy się do naszych parafian z prośbą o zebranie artykułów spożywczych, kosmetyków i chemii gospodarczej, które to produkty zostaną wysłane w paczkach dla ludności Ukrainy przebywającej w strefie działań wojennych. Lista artykułów potrzebnych umieszczonych umieszczona zostanie na stronie ogłoszeniowej na oraz na Facebooku parafii. Artykuły prosimy umieszczać w wystawionych w kościele koszach. Do dnia 8 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie panie z akcji charytatywnej przygotują paczki, którą, które zostaną przekazane do diecezji i wysłane na Ukrainę.
 

6.      Jak co roku akcja charytatywna naszej parafii będzie kontynuowała się cieszącą państwa poparciem. Choinkę dobrych serc oraz tytka charytatywną. 4 grudnia zostanie wystawiona w naszym kościele choinka, na której zawisną serduszka z prośbą o paczki ze słodyczami dla dzieci i osób samotnych. Obok choinki znajdą się także tytki charytatywne na produkty spożywcze oraz chemię i kosmetyki dla osób w bardzo trudnej sytuacji życiowej paczki prosimy przynosić do Kościoła do dnia 15 grudnia, tak, aby można było je przed Świętami Bożego Narodzenia dostarczyć do podopiecznych. Akcji charytatywnej.       
 

7.      Rada Rodziców przy zespole Przedszkolno szkolnym stopnie 7 wraz z wszystkimi rodzicami zapraszają na kiermasz Ciast 27 listopada na placu przed Kościołem w Chełmcach po każdej Mszy Świętej. Cel, na który zostaną przekazane środki, to gumowy zewnętrzny plac zabaw, który umożliwi wspólną zabawę i grę dzieciom. Szczegóły na plakatach przed kościołem.          
 

8.      Gratulujemy naszym ministrantom i lektorom awansu do Finału Mistrzostw Diecezji Kaliskiej w piłkę halową, za tydzień rozgrywki finałowe. Zapraszamy także innych chłopców do wstapienia w szeregi ministrantów.        
 

9.      Bóg zapłać za posprzatanie naszego Kościoła mieszkańcom Wolicy Starej i ofiarę 60 zł. W tym  tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańcow Wolicy Starej. Prosimy także o większą troskę o Naszą świątynię w tym tyg. były tylko 2 rodziny.            

 

 

 


 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr. Opiekuna,  Gościa Niedzielnego,
 i opiekun z ubiegłego tygodnia do nabycia także kalendarz Diecezjalny na 2023 r.  cena kalendarza to 7 zł, serdecznie zapraszamy do nabywania.         
 

11. Od I niedzieli Adwentu będzie można nabyć Wigilijne świece Caritas.         
 

12.  Jutro po wieczornej MSzy świętej nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 

13.Wszystkim Parafianom, miłym gościom i czcicielom Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości,

a także jubilatom i solenizantom życzymy wszelkiego Bożego Błogosławieństwa.

 

                                                                                                                                Szczęść Boże

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2022    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt