Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.00, 10.00, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2021-10-13 09:47:51

 

 Ogłoszenia XXVIII Niedziela – 10 października 2021 r.

 

1.      W rozpoczynającym się  tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. papieża Jana XXII, w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresę od Jezusa Doktor Kościoła. A także  43 rocznicę wyboru św. Papieża Jana Pawła II.
 

2.      Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski, pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ, chciejmy pielęgnować dziedzictwo nauczania św. Papieża Jana Pawła II w naszych rodzinach                           i Ojczyźnie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży.     
    

3.      Trwamy w miesiącu  poświęconym Matce Bożej, modląc się na  różańcu. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w Żydowie
o godzinie 1600, w Chełmcach o 1730.        
 

4.      W najbliższą środę przeżywać będziemy 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku o godzinie 2100.       
 

5.      W czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Chcemy szczególnie modlić się za przyczyną bł. Franciszka Stryjasa w intencji Uczniów, studentów, nauczycieli
i pracowników oświaty, którym już dziś składami najserdeczniejsze życzenia.
 

6.      W przyszłą niedzielę w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu będzie miał miejsce Dzień wspólnoty Ruchu Światło- Życie. Zapraszamy wszystkich związanych z Ruchem oazowym do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie młodzież Początek o godzinie 1500.

 

7.      W minioną niedzielę w Naszej Parafii  rozpoczęliśmy  „VI Międzynarodowy festiwal organowy jesień organowa Chełmce 2021”,  Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach organowych które odbędą się  24 października i 7 listopada o godzinie 1715.           
 

8.      Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Wolicy Starej za posprzątanie naszej Świątyni i ofiarę 120 zł. W tym tygodniu zapraszamy w dalszym ciągu  mieszkańców Wolicy Starej.

 

9.       Zachęcamy do nabywania i czytania prazy Katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, zapraszamy także do nabywania pozycji książkowych związanych z naszym Sanktuarium a także śledzenia naszego profilu na Facebooku.
                       Do nabycia są także kalendarze diecezjalne na 2022 rok cena 6 zł.

 

10.W tym tygodniu naszą modlitwą pragniemy otoczyć Naszych Biskupów bp Damiana i bp Łukasza którzy jutro udadzą się do grobów Apostołów Piotra i Pawła w tradycyjnej wizycie Ad limina Apostolorum a także spotkają się z Ojcem  Świętym Franciszkiem.

 

11.  Wszystkim Parafianom, miłym gościom i czcicielom Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości, a także jubilatom i solenizantom a także studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki życzymy wszelkiego Bożego Błogosławieństwa. SZCZĘŚĆ BOŻE.    

 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2021    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt