Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2019-06-22 18:47:18

XII Niedziela Zwykła  23.06.2019                                   

1. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła i przyozdobienie go kwiatami. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Saczyna z ul. Bł. Franciszka Stryjasa. Bóg zapłać też mieszkańcom Żydowa za posprzątanie Kaplicy i przyozdobienie jej kwiatami.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać asyście, pocztom sztandarowym, osobom niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki, orkiestrze za uświetnienie procesji Bożego Ciała. Do czwartku trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Prasa katolicka w tym tygodniu: Gość Niedzielny, Mały Gość, Misyjne drogi.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu), w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. W środę młodzież i dzieci zakończyły rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajmy w tym czasie o niedzielnej Mszy Świętej, spowiedzi, modlitwie. Zwracamy się ze szczególnym apelem do rodziców, aby zwrócili na to uwagę.

6. Odwiedziny chorych z racji I piątku miesiąca w najbliższy piątek i sobotę od 9.00.

7. Zwracamy szczególną uwagę, aby w tych miesiącach wakacyjnych będąc w kościele pamiętać o odpowiednim i godnym stroju.

8. Od 16 lipca do 1 sierpnia odbędą się rekolekcje oazowe w górach dla dzieci i młodzieży. Zapisy u ks. Proboszcza.

9. Nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej.

10. Najmłodsze dzieci za chwilę zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

1.  Bartosz Delebis, zam. w parafii Narodzenia NMP, Małgorzata Kaczmarek, zam. w parafii Św. Bartłomieja w Godzieszach.

2.  Mateusz Leśny, zam. w parafii Narodzenia NMP, Natalia Kaczmarek, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.

3. Jarosław Marczak zam. w parafii Narodzenia NMP, Patrycja Droszewska, zam. w parafii NSPJ w Opatówku.

4. Tomasz Bartoszek, zam. w parafii Św. Bartłomieja w Godzieszach, Maria Krzywda, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.

5. Konrad Zwierchowski, zam. w parafii Groszowice, Marta Gilak, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.

6. Rafał Szyszkiewicz zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Marta Kaczmarek, zam. w parafii Św. Bartłomieja w Godzieszach.

7. Michał Bąkowski, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Weronika Kaleta, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.

8. Śniegula Paweł, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Małgorzata Idźkowska, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.

10. Niedzielski Patryk zam. w parafii Dobrego Pasterza w Poznaniu, Katarzyna Becla, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.
 

11. Szymon Wierzowiecki zam. w parafii Św. Michała Archanioła we Wrocławiu, Adrianna Dmitrzak, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach.
 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które uniemożliwiają zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego ww. nupturientów w sumieniu swoim zobowiązany jest zgłosić się do Proboszcza Parafii.

 


 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2019    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt