Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2018-12-16 22:11:35

        III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.                                   

1.Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentu, który bezpośrednio wprowadza nas w Boże Narodzenie. Zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do udziału w Mszach Świętych Roratnich, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 18.00. Dzisiaj kończymy nasze parafialne rekolekcję. Serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za prowadzenie nas w tych adwentowych rozważaniach. Życzymy wiele łask i Bożego błogosławieństwa. Będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed każdą Mszą Świętą w tygodniu. W piątek od 19.00 do 23.00 w Kaliszu Noc Konfesjonałów.

2. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie świątyni w sobotę do południa mieszkańców Wolicy Nowej (od kapliczki). Bóg zapłać też mieszkańcom Żydowa za posprzątanie Kaplicy.

4. Prasa katolicka w tym tygodniu: Gość Niedzielny, Mały Gość, Misyjne drogi, Opiekun.

5. Próba zespołu muzycznego odbędzie się w czwartek o 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy do zespołu nowe osoby dzieci i młodzież, w celu kontynuowania tego dzieła.

6. Nauka gry na gitarze: grupa średnio zaawansowana w czwartek o 18.00.

7. Spotkanie wspólnoty oazowej w piątek o 18.30.

8. Jak co roku nasza Parafia pamięta o potrzebujących z naszej Parafii. Dlatego zachęcamy, aby włączać się w następujące dzieła miłosierdzia: tytki charytatywne, serduszka na choince, paczki dla dzieci niepełnosprawnych w Broniszewicach (słodycze, kosmetyki).

9. Jak co roku w naszej Parafii będzie organizowana bezalkoholowa zabawa Sylwestrowa z Mszą Świętą o północy na powitanie Nowego Roku. Zapisy i bliższe informacje u ks. Zbigniewa.

10. Odwiedziny chorych w środę 19 grudnia od 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym osobiście, lub telefonicznie.

11. Przed kościołem ministranci będą rozprowadzać świece caritas jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duże w cenie 15zł, małe 6zł.

12. Najmłodsze dzieci za chwilę zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2018    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt