Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2018-08-05 18:13:58

 

Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy patronki Europy, w piątek Święto Św. Wawrzyńca diakona, w sobotę wspomnienie Św. Klary dziewicy.
3. Trwają wakacje czas zasłużonego odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Apelujemy, aby nie był to czas odpoczynku od praktyk religijnych: niedzielna Msza Święta, modlitwa, spowiedź. Zwracamy się do rodziców, aby ciągle przypominali swoim dzieciom o czasie dla Pana Boga.
4. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Stobna. Bóg zapłać też mieszkańcom Żydowa za posprzątanie Kaplicy i przyozdobienie jej kwiatami.
5. Prasa katolicka w tym tygodniu: Gość Niedzielny, Mały Gość, Misyjne drogi.
6. Jak co roku z naszej Parafii 9 sierpnia w najbliższy czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem Wolność z racji 100-lecia odzyskania niepodległości. Naszym rozważaniom będzie również towarzyszyła postać Św. Józefa. Serdecznie zachęcamy, aby wziąć udział w tej modlitwie w drodze niosąc do Maryi podziękowania i prośby. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Ze względów organizacyjnych prosimy nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę, w dzień wyjścia. Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 7.00. Prosimy o załadowanie bagaży przed Mszą Świętą.
7. Najmłodsze dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.

 

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Dawid Mielczarek, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Paulina Wojtaszek, zam. w parafii Imienia NMP w Złotkowie.
2. Piotr Cimcioch, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Edyta Adamska, zam. w parafii Św. Marcina w Chlewie

3. Dawid Ziąbka, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Aleksandra Bzderek, zam. w parafii Zwiastowania NMP w Dębe

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które uniemożliwiają zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego ww. nupturientów w sumieniu swoim zobowiązany jest zgłosić się do Proboszcza Parafii.
 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2018    Strona wygenerowana w 0.01 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt