Parafia Chełmce k/Kalisza - Duszpasterstwo Młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Siewnej
     Strona Główna      Ogłoszenia      Intencje      Sakramenty      Zdjęcia      Wspólnoty      Poradnictwo Rodzinne      Kontakt     
Chełmce k/Kalisza
Skrzynka intencji

Msze Święte
Dni zwykłe:
7.15 i 18.00
Niedziele:
8.30, 11.30, 16.15
10.00 - Kaplica w Żydowie

Kancelaria
tel. (62) 761 27 21
 

Ogłoszenia parafialne
Data: 2019-04-21 18:41:37

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019                                   

1. Przeżywamy Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Chrystus dawał nadzieję, że dzięki niemu odnosimy zwycięstwo nad grzechem i śmiercią.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wiele trudu włożyli w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Podziękowania dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Orkiestrze, Scholii, Lektorom, dzieciom sypiącym kwiaty, Pocztą Sztandarowym, Druhom Strażakom i asyście dziewczyn pełniących służbę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy parafianom, którzy przygotowali dekorację przy Ołtarzu Adoracji i Grobie Pańskim i każdemu kto przyczynił się do uświetnienia Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W poniedziałek II dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Msza Święta w szpitalu w Wolicy o 10.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na KUL.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można uzyskać wyjątkowy odpust, tzn. darowanie wszystkich grzechów. Trzeba w tym dniu przystąpić do Spowiedzi Świętej, Komunii Świętej oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej z godz. 16.15. Trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która będzie miała miejsce codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą, a w poniedziałek wielkanocny o 15.45.

5. Prasa katolicka - Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola Misyjne Drogi, Opiekun.

6. Dziękujemy mieszkańcom Saczyna z ul. Św. Józefa i ks. Koźbiała za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 100zł. Na kolejny tydzień prosimy o posprzątanie świątyni mieszkańców Saczyna z ul. Ks. Koźbiała. Dziękujemy również mieszkańcom Żydowa za posprzątanie kaplicy i przyozdobienie jej kwiatami.

7. Próba Zespołu Muzycznego w czwartek o 19.00 na plebanii.

8. Spotkanie w piątek – wspólnota oazowa po wieczornej Mszy Świętej, wspólnota młodzieży starszej o 20.30, spotkanie Apostolatu Maryjnego po wieczornej Mszy Świętej.

10. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z godz. 16.15.

11. W przyszły piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

12. Dzisiaj taca inwestycyjna. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

13. Najmłodsze dzieci za chwilę zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

1. Stępień Marek, zam. w  Parafii Narodzenia NMP w Chełmcach, Tułacz Karolina,  zam. w Parafii Narodzenia NMP.

2. Tułacz Adam, zam. w parafii Św. Bartłomieja w Godzieszach, Banach Dominika, zam. w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które uniemożliwiają zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego ww. nupturientów w sumieniu swoim zobowiązany jest zgłosić się do Proboszcza Parafii.

 


 

Polecamy...


© Duszpasterstwo - Parafia Chełmce 2019    Strona wygenerowana w 0.02 sekundy.   Polityka prywatności    Edycja    Kontakt